Dobry żłobek - jak go znaleźć

Szczególnie najmniejsze i najbardziej bezbronne dzieci trudno jest opuścić na kilka godzin i pójść do pracy, nawet wówczas, kiedy jest to niezbędne. Niestety taka jest często rzeczywistość, że jedno, bądź oboje rodziców są do takich kroków zmuszone. Jeżeli więc musimy oddać dziecko do przedszkola bądź żłobka, warto zrobić to po przeanalizowaniu dostępnej oferty. W tym celu należy oczywiście znaleźć i zapoznać się z dostępnymi opcjami. W zależności od tego, jak duże jest miasto, w którym mieszkamy, liczba przedszkoli oraz żłobków może różnie wyglądać. W wielu miastach niestety liczba żłobków wciąż nie jest zbyt duża. Na szczęście powstaje coraz więcej małych, prywatnych żłobków, zapewniających doskonałą opiekę, nawet najmłodszym podopiecznym. Ten fakt powinien dodatkowo motywować do tego, by znaleźć odpowiednie miejsce dla swojego dziecka. Warto też zwrócić uwagę na to, jak przedstawia się program oraz pozostałe warunki, jakie ma do zaproponowania wybrane przez nas miejsce i personel w nim pracujący. Istotne są nie tylko godziny otwarcia (pamiętajmy, że należy uwzględnić czas dojazdu do żłobka), które bardzo często, szczególnie w dużych miastach są odpowiednio wydłużone, tak by rodzić mógł ze spokojem odebrać dziecko. Należy też zapoznać się z wiekiem dzieci, które są przyjmowane. Część żłobków przyjmuje dzieci już w wieku 6 miesięcy, inne zaś stawiają granicę 1 roku życia. Pamiętać też należy o warunkach wewnątrz budynku i o wyposażeniu. Pod tym względem Żłobek w Tarnowie Podgórnym prezentuje się doskonale, spełniając szereg wymagań stawianych takim placówkom. W przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób połączono w nim zabawę oraz naukę, co pozwala na osiągnięcie większych sukcesów. Tym samym rozbudza się szereg umiejętności, talentów i osobistych predyspozycji. Jednocześnie żłobki pozwalają na wkroczenie w kolejne lata życia i stawanie się bardziej samodzielnym dzieckiem. Każdy rodzic staje się dumnym tatą oraz dumną mamą, widząc jak dziecko nie tylko samo je, korzysta z toalety, zapina guziki, czy wiąże sznurowadła. Pomimo tego, że takie próby nie zawsze są udane, to widać w nich chęć bycia samodzielnym.

Czas w żłobku mija szybko i przyjemnie, szczególnie, że dzieci mają czas zarówno na zabawę, naukę oraz odpoczynek. Smaczne posiłki, zajęcia plastyczne, śpiewy, teatrzyki i szereg innych atrakcji, to wszystko, co czeka na dzieci w żłobku a towarzystwo rówieśników i ich radość sprawiają, że dzieci często nie mogą się doczekać kolejnego dnia w tym miejscu.